Rafał Adam Pajda | 16 kwietnia 1955 | Prodziekan Wydziału Zarządzania AGH (1999–2002) |
Zbigniew Pasek | 23 lipca 1958 | Dziekan Wydziału Humanistycznego (2008-2012) |
Jerzy Ryszard Pasternak | 3 luty 1937 | |
Stefan Patyk | 3 grudnia 1942 | Dyrektor Administracyjny AGH (1991-1991) |
Kazimierz Jerzy Pawlik | 7 marca 1936 | |
Tadeusz Józef Michał Pawlik | 17 sierpnia 1921 | Wicedyrektor Instytutu Metalurgii Wydziału Metalurgicznego AGH (1969–1978) |
Kazimierz Pazur-Porayski | 1 stycznia 1912 | |
Tadeusz Franciszek Piech | 27 grudnia 1901 | Prodziekan Wydziału Metalurgicznego AGH (1960–62). |
Tomasz Piech | 20 Kwietnia 1938 | |
Henryk Marian Pierzchała | 12 stycznia 1922 | kierownik Zakładu Budownictwa i Inżynierii Wydziału Geodezji Górniczej AGH (1982-1992) |
Krzysztof Pietruszka | 3 sierpnia 1947 | Prodziekan Wydziału Geodezji Górniczej i Inzynierii Środowiska (1999-2002) |
Maciej Pietrzyk | 6 marca 1947 | |
Zbigniew Pietrzyk | 15 października 1929 | |
Adam Krzysztof Piłat | 16 grudnia 1972 | |
Wanda Pindlowa | 13 lutego 1933 | |
Eugeniusz Podoba | 31 marca 1922 | Dziekan Wydziału Maszyn Górniczych i Hutniczych AGH (1966–1969) |
Marian Poleski | 2 czerwca 1917 | Kierownik Studium Podyplomowego Pedagogiki Szkolnictwa Zawodowego AGH (1971-1982) |
Stanisław Porada | 16 maja 1950 | Prodziekan Wydziału Energetyki i Paliw (2016-2020) |
Jan Porębski | 8 stycznia 1923 | |
Marian Porębski | 23 stycznia 1886 | Kierownik Katedry Elektrotechniki Ogólnej na Wydziałach Politechnicznych AG |
Jacek Tomasz Postawa | 4 stycznia 1945 | |
Barbara Prochowska-Klisch | 14 grudnia 1957 | |
Anna Przybyłek-Boraczyńska | 30 czerwca 1930 | Prodziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki (1987-1990) |
Władysław Przybyłowski | 28 września 1902 | Prodziekan Wydziału Elektrotechniki Górniczej i Hutniczej (1958-1960) |
Leszek Zygmunt Ptasiński | 1 października 1939 | |
Maciej Pawlikowski | 1947 | |
Piotr Jerzy Parzych | 16 maja 1971 | |
Tadeusz Rachwał | 29 maja 1914 | Prodziekan Wydziału Górniczego AGH (1964–1969), dyrektor Instytutu Matematyki (1969-1974) |
Stanisław Raczyński | 9 października 1938 | Dyrektor Uczelnianego Centrum Informatyki AGH (1969-1972) |
Tadeusz Raczyński | 28 maja 1918 | Kierownik Uczelnianego Studium Podyplomowego w Zakresie Systemów Przetwarzania Informacji (1971-1988) |
Tadeusz Ramza | 24 sierpnia 1901 | |
Krzysztof Piotr Reczek | 2 lipca 1953 | |
Czesława Ewa Ropa | 1 stycznia 1946 | Prodziekan Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH (1999–2002) |
Stanisław Kazimierz Ropski | 11 stycznia 1932 | Kierownik Zakładu Techniki Podziemnej Eksploatacji Węgli Wydziału Górniczego AGH (1970-1992) |
Wojciech Roszczynialski | 29 sierpnia 1944 | |
Grzegorz Róg | 4 stycznia 1939 | Prodziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki (1984–1987, 1987-1990) |
Władysław Antoni Rutkowski | 7 czerwca 1920 | Prodziekan Wydziału Metalurgicznego AGH (1967–1968) |
Tadeusz Rybka | 26 stycznia 1933 | Pełnomocnik dziekana do spraw studentów Studium Wieczorowego na Wydziale Metalurgicznym AGH |
Mirosław Jan Rzyczniak | 15 czerwca 1955 | |
Andrzej Eugeniusz Rozwadowski | 16 października 1957 | |
Lucyna Różycka | 3 stycznia 1945 | |
Anna Maria Ryniewicz | 17 maja 1948 | |
Jerzy Jan Ryś | 10 czerwca 1922 | Prodziekan Wydziału Metalurgicznego AGH (1972–1981) |
Andrzej Samek | 22 czerwca 1924 | |
Tomasz Idzi Paweł Samujłło-Sulima | 17 maja 1941 | kierownik Pracowni Geometrii Wykreślnej i Grafiki Inżynierskiej (2004–2005) |
Roman Semyrka | 21 października 1949 | |
Tadeusz Senkara | 12 kwietnia 1920 | |
Jacek Ignacy Sepiał | 23 października 1945 | |
Adam Sławomir Siwik | 19 czerwca 1949 | |
Stanisław Skarbiński | 21 września 1856 | współzałożyciel Akademii Górniczej w Krakowie |
Adam Stanisław Skąpski | 21 maja 1902 | Kierownik Zakładu Chemii Fizycznej Wydziału Hutniczego AG (1931–1933, 1934–1939) |
Andrzej Bogusław Skorupa | 18 lipca 1938 | Dziekan Wydziału Maszyn Górniczych i Hutniczych 1990-1992) i Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki (1992-1993, 1993–1996) |
Małgorzata Skorupa | 18 grudnia 1943 | |
Krzysztof Mariusz Skrzypaszek | 8 czerwca 1973 | |
Zofia Skrzypek | 19 kwietnia 1941 | |
Jerzy Skwarczyński | 15 lipca 1944 | Prodziekan Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki (1993-1996, 1996-1998) i Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki (1998-1999, 2005-2008) |
Krystyna Alicja Słoczyńska | 26 października 1940 | |
Jerzy Słowik | 27 czerwca 1928 | |
Krzysztof Smyksy | 30 czerwca 1957 | |
Marek Sobieski | 18 października 1912 | |
Wiesław Solak | 31 marca 1935 | |
Włodzimierz Stanisław Stępiński | 12 maja 1898 | Dziekan Wydziału Górniczego (1954–1956) |
Jerzy Marek Stopa | 6 marca 1957 | |
Zbigniew Strzelecki | 23 sierpnia 1922 | Prodziekan Wydziału Górniczego AGH (1969-1972) |
Adam Jan Stupnicki | 12 grudnia 1898 | p.o. kierownika Katedry Maszyn Hutniczych Wydziału Hutniczego AG (1945–1947) |
Wiesław Stuss | 2 lipca 1945 | |
Tadeusz Syryjczyk | 9 lutego 1948 | Minister Przemysłu (1989–1990), Minister Transportu i Gospodarki Morskiej (1998–2000) |
Zbigniew Szczygieł | 18 czerwca 1921 | |
Kazimierz Jacek Szpunar | 17 sierpnia 1918 | |
Janusz Leszek Szpytko | 19 czerwca 1955 | |
Kazimierz Stanisław Sztaba | 17 lipca 1931 | Prorektor (1969–1972) |
Jarosław Ślizowski | 11 czerwca 1956 | |
Ryszard Piotr Ślusarczyk | 14 lutego 1939 | |
Andrzej Józef Świątoniowski | 3 sierpnia 1948 | |
Kazimierz Mieczysław Satora | 16 stycznia 1948 | |
Wiesława Antonina Sikora | 6 grudnia 1945 | |
Irena Smolarska | 20 lutego 1928 | |
Zdzisław Sobczyk | 28 listopada 1963 | |
Włodzimierz Jacek Sobolewski | 18 sierpnia 1944 | |
Roman Antoni Staszewski | 9 czerwca 1941 | |
Stanisław Stoch | 6 maja 1954 | |
Andrzej Marian Strugała | 7 września 1950 | |
Marek Bolesław Stryszewski | 11 kwietnia 1943 | |
Zbigniew Antoni Szydło | 1 stycznia 1947 | |
Maria Barbara Ślizień | 2 grudnia 1954 | Kwestor AGH (1996-2023) |
Jan Zdzisław Targosz | 23 maja 1951 | |
Zbigniew Tertil | 18 marca 1931 | Prodziekan Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki (1987-1990, 1990-1993) |
Andrzej Tokarczyk | 16 września 1949 | |
Jerzy Tokarski | 27 stycznia 1890 | |
Zofia Traczewska-Białek | 14 luty 1931 | |
Maria Władysława Trafas | 15 sierpnia 1939 | |
Adam Stefan Trembecki | 29 października 1921 | |
Wojciech Truszkowski | 10 kwietnia 1921 | Kierownik Katedry Metaloznawstwa Metali Nieżelaznych Wydziału Metali Nieżelaznych (1961–1969) |
Hugo Trzebicki | 24 sierpnia 1893 | |
Andrzej Tadeusz Turnau | 3 stycznia 1947 | |
Stefan Edmund Taczanowski | 5 maja 1945 | |
Jerzy Antoni Tarnowski | 8 stycznia 1950 | |
Sylwia Maria Tomecka-Suchoń | 25 marca 1951 | |
Barbara Alina Tora | 25 marca 1956 | |
Marek A. Valenta | 21 września 1947 | |
Tadeusz Walec | 18 czerwca 1936 | |
Jan Alfred Walewski | 23 kwietnia 1904 | Dziekan Wydziału Górniczego AGH (1962–1966) |
Marta Wasilewska-Radwańska | 10 października 1938 | |
Zbigniew Wąsowicz | 19 lipca 1919 | Dyrektor Instytutu Elektroniki Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki (1974-1980) |
Stefan Węgrzyn | 20 maja 1925 | |
Kazimierz Wiatr | 18 lutego 1955 | Dyrektor Akademickiego Centrum Komputerowego "Cyfronet" AGH (2004- ) |
Andrzej Franciszek Wichur | 28 kwietnia 1938 | Prodziekan Wydziału Górniczego (1986-1990) |
Jerzy Walerian Wiciak | 24 sierpnia 1964 | |
Krzysztof Tadeusz Wierzbanowski | 13 marca 1952 | |
Edmund Wilczkiewicz | 14 listopada 1891 | Dziekan Wydziału Inżynierii AG (1945-1946) |
Jan Józef Winzer | 8 marca 1951 | Prodziekan Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii (2008-2012, 2012-2014) |
Maria Marcela Wirska-Parachoniak | 8 listopada 1928 | Kierownik Ośrodka Historii Techniki z Muzeum AGH (1969–1999) |
Rafał Grzegorz Wiśniowski | 13 listopada 1964 | Prorektor AGH ds. Współpracy (2020-2024) |
Zdzisław Wittek | 3 lutego 1917 | Prodziekan Wydziału Odlewnictwa AGH (1972-1974) |
Romuald Stanisław Włodek | 4 lipca 1933 | Dyrektor Instytutu Elektroenergetyki Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki (1984-1993) |
Wiesław Marek Woch | 28 maja 1958 | |
Mariusz Woźniak | 25 grudnia 1951 | |
Stanisław Tadeusz Mieczysław Wyrobek | 22 lutego 1903 | |
Teresa Maria Wagner-Staszewska | 10 września 1946 | |
Bogumiła Winid | 26 maja 1963 | |
Mieczysław Zabawa | 21 czerwca 1931 | |
Jerzy Maciej Zaczek | 21 września 1955 | |
Danuta Zofia Zagrajczuk | 27 sierpnia 1956 | |
Jacek Czesław Zalas | 27 stycznia 1946 | |
Wiesław Olgierd Aureliusz Zapałowicz | 2 kwietnia 1922 | Zastępca dyrektora Instytutu Maszyn Hutniczych i Automatyki Wydziału Maszyn Górniczych i Hutniczych AGH (1969–1983) |
Jan Zarański | 27 maja 1866 | Kierownik Zakładu Prawoznawstwa Wydziału Górniczego AG (1921–1931) |
Tadeusz Władysław Zarosły | 17 października 1907 | |
Józef Zawodny | 2 lutego 1933 | Zastępca dyrektora Instytutu Matematyki AGH (1975–1981, 1985/1986) |
Jan Dariusz Ziaja | 7 lutego 1965 | Prodziekan Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH (2008-2012, 2012-2016) |
Krzysztof Jan Zieliński | 1952 | |
Witold Aleksander Zuchiewicz | 13 grudnia 1955 | |
Małgorzata Maria Żabińska-Rakoczy | 24 kwietnia 1953 | |
Witold Stanisław Żabiński | 17 lipca 1929 | Dyrektor Instytutu Geologii i Surowców Mineralnych WGP AGH (1982–1988) |
Mieczysław Żyła | 10 maja 1930 | Dziekan Wydziału Energochemii Węgla i Fizykochemii Sorbentów AGH (1991–1993) |
Andrzej Antoni Zatorski | 8 stycznia 1946 | |
Andrzej Jan Zięba | 12 czerwca 1947 | |