1974

Z Historia AGH
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Rektor
 JednostkaRok odRok do
Roman NeyAGH19721975
Prorektorzy
 JednostkaStanowiskoRok odRok do
Władysław BoguszAGHProrektor19721975
Henryk Zbigniew FilcekAGHProrektor19721975
Marian KałwaAGHProrektor ds. Nauczania19741975
Kazimierz MamroAGHProrektor19721975
Wydziały
 Rok odRok do
Instytut Ekonomiki i Organizacji Produkcji19691974
Instytut Energochemii Węgla i Fizykochemii Sorbentów19741991
Instytut Matematyki19691997
Instytut Nauk Społecznych19702001
Instytut Organizacji i Zarządzania Przemysłem19741980
Międzyresortowy Instytut Fizyki i Techniki Jądrowej19731991
Wydział Elektrotechniki Górniczej i Hutniczej19571975
Wydział Geodezji Górniczej19521992
Wydział Geologiczno-Poszukiwawczy19521992
Wydział Górniczy19192002
Wydział Maszyn Górniczych i Hutniczych19571992
Wydział Metalurgiczny19521993
Wydział Odlewnictwa (1952 - 1974)19521974
Wydział Technologii i Mechanizacji Odlewnictwa19741983
Wydział Wiertniczo-Naftowy19671995
 Rok od
Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki1971
Wydział Metali Nieżelaznych1962


Dziekani
 WydziałRok odRok do
Jerzy BazanWydział Metali Nieżelaznych19721978
Kazimierz BisztygaWydział Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki19721978
Jan Stanisław JanowskiWydział Metalurgiczny19721978
Stanisław KarlicWydział Wiertniczo-Naftowy19741977
Jan Lech LewandowskiWydział Odlewnictwa19741978
Władysław LongaWydział Odlewnictwa19721974
Józef Wojciech RaczkowskiWydział Wiertniczo-Naftowy19691974
Tadeusz RyncarzWydział Górniczy19721975
Adam SiemieniecWydział Maszyn Górniczych i Hutniczych19691975
Ferdynand SzwagrzykWydział Organizacji i Zarządzania Przemysłem19741981
Zdzisław ŚmietańskiWydział Geologiczno-Poszukiwawczy19721981


Doktorzy Honoris Causa AGH
 Powód przyznania DHCPelnione funkcje
Teodor Józef Blachut (Błachut)za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie fotogrametrii
Wiaczesław Pietrowicz Jelutinza osiągnięcia w pracach naukowo-badawczych z zakresu procesów metalurgicznych i stalownictwa oraz na polu zacieśniania współpracy między szkolnictwem wyższym Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich i Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej



Urodzeni


Zmarli
 data urodzeniadata śmierci
Aleksander Anasiewicz26 lutego 190328 sierpnia 1974
Władysław Bobrowski30 października 19034 grudnia 1974
Stanisław Holewiński18 lutego 188918 czerwca 1974
Witold Kobyliński12 lipca190726 grudnia 1974
Stanisław Franciszek Kurzawa7 listopada 19146 maja 1974
Arkadiusz Puchała25 maja 192823 kwietnia 1974
Stanisław Sobolewski14 listopada 191229 sierpnia 1974
Emil Zając29 października 19037 lipca 1974