Antoni Zbigniew Rozkrut

Z Historia AGH
Antoni Zbigniew Rozkrut
Antoni Rozkrut.jpg
Nazwisko Rozkrut
Imię / imiona Antoni Zbigniew
Tytuły / stanowiska Dr inż.
Data urodzenia 2 maja 1945
Miejsce urodzenia Tarnów


Dyscyplina/specjalności teoria pomiarów, elektryczne miernictwo wielkości nieelektrycznych
Wydział Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i ElektronikiDr inż. Antoni Zbigniew Rozkrut (1945-)

Dyscyplina/specjalności: teoria pomiarów, elektryczne miernictwo wielkości nieelektrycznych

Nota biograficzna

Urodził się 2 maja 1945 roku w Tarnowie.

W 1968 roku ukończył Wydział Elektrotechniki Górniczej i Hutniczej AGH.

Po ukończeniu studiów był stażystą w Katedrze Maszyn i Pomiarów Elektrycznych Wydziału Elektrotechniki Górniczej i Hutniczej. Po reorganizacji uczelni w 1969 roku pracował jako asystent i starszy asystent w Zakładzie Metrologii Przemysłowej Instytutu Maszyn i Sterowania Układów Elektroenergetycznych WMGiH.

W 1978 roku w Instytucie Maszyn i Sterowania Układów Elektroenergetycznych Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki na podstawie pracy "Analiza własności metrologicznych wybranych układów mostkowych prądowo zależnych" uzyskał doktora. Po uzyskaniu doktoratu otrzymał stanowisko adiunkta, a następnie starszego wykładowcy.

W 1993 roku przeszedł na rentę inwalidzką.

Z informacji w Bazie Publikacji Pracowników AGH wynika, że w 2005 roku był związany z Katedrą Metrologii Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki AGH.

Jego główne zainteresowania naukowe koncentrowały się na teorii pomiarów oraz elektrycznego miernictwa wielkości nieelektrycznych. Autor ponad 20 publikacji naukowych i wystąpień konferencyjnych.

Pracował społecznie w organizacjach studenckich. W latach 1969-1973 był przewodniczącym Okręgowego Sądu Koleżeńskiego ZSP w Krakowie, a w latach 1970-1977 był wiceprzewodniczącym Naczelnego Sądu Koleżeńskiego SZSP w Warszawie. Członek Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.

Bibliografia publikacji

https://badap.agh.edu.pl/autor/rozkrut-antoni-003468

Źródła do biogramu

Książki

  • Who is who absolwentów Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki [AGH] : [w 45 lecie Wydziału 1952-1997]. Kraków 1999, s. 76, [foto]
  • Who is who? elitarnego Wydziału Elektrycznego AGH. Red. J. Czajkowski, Z. K. Witek. Kraków 2002, s. 77, [foto]


stan na dzień 25.01.2023