Tadeusz Sidor

Z Historia AGH
Tadeusz Sidor
[[File:{{{image}}}|thumb|center|300px]]
Nazwisko Sidor
Imię / imiona Tadeusz


Data urodzenia 13 listopada 1942
Miejsce urodzenia MłodziejowiceWydział Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii BiomedycznejTadeusz Sidor (1942-)

biogram będzie uzupełniony

Dyscyplina/specjalności:

Nota biograficzna

Urodził się 13 listopada 1942 roku w Młodziejowicach koło Krakowa.

W 1964 roku ukończył Wydział Elektrotechniki Górniczej i Hutniczej AGH. W latach 1965-1970 zatrudniony kolejno na stanowiskach asystenta i starszego asystenta w Katedrze Maszyn i Pomiarów Elektrycznych Wydziału Elektrotechniki Górniczej i Hutniczej.

W 1971 roku przebywał w Wielkiej Brytanii studiując język angielski i odbywał staż przemysłowy. Po powrocie podjął ponownie pracę w Katedrze, przekształconej w w Instytut Maszyn i Sterowania Układów Elektroenergetycznych.

W 1974 roku na podstawie pracy "Badania dynamicznych własności termometrów oporowych o cienkim drucie metodą wymuszeń impulsowych" uzyskał doktorat, następnie awansował na stanowisko adiunkta.

W 1977 roku wyjechał do Nigerii, gdzie na stanowisku "senior lecturer" na Wydziale Elektrycznym University of Nigeria, prowadził w języku angielskim zajęcia ze studentami. Po powrocie, w 1980 roku, kontynuował pracę w Instytucie na stanowisku adiunkta.

W 1986 roku uzyskał stopień doktora habilitowanego, następnie w 1987 roku otrzymał stanowisko docenta.

W 1992 roku wyjechał do Sułtanatu Omanu, gdzie został zatrudniony na stanowisku "associate professor" w Sultan Qaboos University prowadząc zajęcia ze studentami.

Od 1996 roku ponownie na stanowisku docenta w Zakładzie Metrologii Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki.

Odznaczenia i nagrody

Bibliografia publikacji

https://bpp.agh.edu.pl/autor/sidor-tadeusz-01413

Źródła do biogramu

Książki

Artykuły

Innestan na dzień 25.03.2020