Nguyen Van Giang

Z Historia AGH
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Nguyen Van Giang
[[File:{{{image}}}|thumb|center|300px]]
Nazwisko Nguyen Van
Imię / imiona Giang
Tytuły / stanowiska Prof. dr inż.
Data urodzenia 18 września 1950
Miejsce urodzenia Ninh Binh (Wietnam)


Dyscyplina/specjalności geofizyka


Rok przyznania doktoratu h.c. AGH 1 kwietnia 2016
Powód przyznania doktoratu h.c. AGH Za nawiązanie i rozwijanie współpracy naukowo-badawczej w obszarze podstawowych i stosowanych badań naukowych w dziedzinie nauk o Ziemi między Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie a Vietnam Academy of Science and Technology w Hanoi oraz innymi uniwersytetami z Wietnamu; za współpracę w doskonaleniu programów nauczania i organizacji procesu dydaktycznego oraz dążenie do osiągnięcia najwyzszego poziomu badań i kształcenia oraz otwartej wymiany poglądów i opinii naukowych
Odznaczenia i nagrody Doktor Honoris Causa Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie

Nota biograficzna

Urodził się 18 września 1950 roku w Ninh Binh w Wietnamie.

W 1974 roku ukończył studia magisterskie w specjalności geofizyka stosowana na Wydziale Geologiczno-Poszukiwawczym AGH. Po powrocie do Wietnamu rozpoczął pracę jako geofizyk w Vietnam National Centre for Natural Sciences and Technology w Hanoi.

Inicjator i realizator wieloletniej współpracy między Wydziałem Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH, w szczególności z Katedrą Geofizyki i Katedrą Geologii Ogólnej i Geoturystyki a Instytutem Geofizyki Vietnam Academy of Science and Technology w Hanoi i Ho Chi Minh.

Obecnie dyrektor zakładu Geofizyki Stosowanej w Graduated University of Science and Technology Wietnamskiej Akademii Nauk i Technologii. Dyrektor Zakładu Geotechniki i Podziemnych Struktur w Binh Duong University.

1 kwietnia 2016 roku Profesorowi Nguyen Van Giang został nadany tytuł Doktora Honoris Causa Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Recenzentami - prof. zw. dr hab. Adam Filip Idziak z Uniwersytetu Śląskiego oraz prof. dr hab. Stanisław Staśko z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Odznaczenia i nagrody

Bibliografia

Książki

Artykuły

Inne