Jan Tadeusz Duda

Z Historia AGH
Jan Tadeusz Duda
[[File:{{{image}}}|thumb|center|300px]]
Nazwisko Duda
Imię / imiona Jan Tadeusz


Data urodzenia 29 kwietnia 1949
Miejsce urodzenia Stary Sącz


Dyscyplina/specjalności automatyka i robotyka, informatyka, komputerowe systemy sterowania, modelowanie matematyczne obiektów sterowania, modelowanie matematyczne procesów fizykochemicznych, metody matematyczne w ekonomii i zarządzaniu




Jan Tadeusz Duda biogram będzie uzupełniony

Dyscyplina/specjalności: automatyka i robotyka, informatyka, komputerowe systemy sterowania, modelowanie matematyczne obiektów sterowania, modelowanie matematyczne procesów fizykochemicznych, metody matematyczne w ekonomii i zarządzaniu

Nota biograficzna

Urodził się 29 kwietnia 1949 roku w Starym Sączu.

W latach 1967-1973 studiował na Wydziale Elektrotechniki Górniczej i Hutniczej AGH, kierunek, specjalizując się w elektrotechnice. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę zawodową w Instytucie Technologii Nafty w Krakowie, jako inżynier automatyk.

Będąc pracownikiem Instytutu, w latach 1973-1976, odbył stacjonarne Studia Doktoranckie w Instytucie Automatyki i Telekomunikacji Wydziału EGiH, w 1975 roku zmienił nazwę na Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki. Rozprawę doktorską "Badanie modeli matematycznych dla potrzeb sterowania kolumn rektyfikacyjnych do przeróbki ropy naftowej" obronił w marcu 1977 roku.

W grudniu 1977 roku podjął pracę w Instytucie Automatyki i Telekomunikacji ????? Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Elektroniki na stanowisku inżyniera. Od 1980 roku był na stanowisku asystenta, od 1981 roku adiunkta, a od 1998 roku profesora nadzwyczajnego. W 1992 roku uzyskał stopień naukowy doktora habilitowanego w zakresie automatyki. W latach dziewięćdziesiątych kilkanaście razy odwiedził zagraniczne ośrodki naukowe w Danii, Wielkiej Brytanii i Francji. Specjalizuje się w wykorzystaniu technik komputerowych w badaniach naukowych (fizykochemia), w ekonomii i w automatyce przemysłowej. Posiada duże doświadczenie w zakresie modelowania matematycznego procesów. Opracował i wdrożył trzy systemy sterowania komputerowego i kilkanaście pakietów oprogramowania wspomagania wspomagających badania naukowe. współpraca z wieloma jednostkami badawczymi w AGH oraz w innych uczelniach krajowych i zagranicznych.

Autor i współautor ponad 200 publikacji naukowych dotyczących automatyki, fizykochemii i makroekonomii.



Odznaczenia i nagrody

Bibliografia publikacji

Źródła do biogramu

Książki

Artykuły

Inne




stan na dzień 19.06.2020