Nguyen Khoi Pham: Różnice pomiędzy wersjami

Z Historia AGH
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Linia 19: Linia 19:
 
W 2013 roku otrzymał tytuł Konsula Honorowego AGH.
 
W 2013 roku otrzymał tytuł Konsula Honorowego AGH.
  
 +
== Źródła do biogramu ==
  
 +
==== Inne ====
 +
* [http://www.agh.edu.pl/wydarzenia/info/article/wreczenie-tytulu-konsula-honorowego-agh-nguyen-khoi-pham/ Wręczenie tytułu Konsula Honorowego AGH Nguyen Khoi Pham]
  
  

Wersja z 15:23, 7 gru 2017

Nguyen Khoi Pham
Nazwisko Pham
Imię / imiona Nguyen
Tytuły honorowe AGH Konsul Honorowy AGHDyscyplina/specjalności geologia, ochrona środowiska
Dr inż.Nguyen Khoi Pham

Dyscyplina/specjalności: geologia, ochrona środowiska

Nota biograficzna

W latach 1969 – 1974 studiował na Wydziale Geologiczno–Poszukiwawczym AGH. Po studiach wrócił do Wietnamu i podjął pracę w Państwowym Komitecie Nauk awansując stopniowo na stanowiska: Kierownika Działu w Departamencie Planowania, Zastępcy Dyrektora Departamentu Planowania i Dyrektora Departamentu Planowania. W 1995 roku został mianowany wiceministrem w Ministerstwie Nauki, Technologii i Środowiska Wietnamu, w roku 2003 został skierowany do Ministerstwa Zasobów Naturalnych i Środowiska Wietnamu i pełnił tam funkcje wiceministra. W latach 2007 – 2011, piastował stanowisko Ministra Zasobów Naturalnych i Środowiska Wietnamu.

Był członkiem Komitetu Centralnego Krajowej Partii Wietnamu w X kadencji i posłem na Sejm Wietnamu w XII kadencji. Obecnie jest Przewodniczącym Zarządu Towarzystwa Przyjaźni Wietnamsko – Polskiej. Dwukrotnie został odznaczony Krzyżem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

W 2013 roku otrzymał tytuł Konsula Honorowego AGH.

Źródła do biogramu

Inne